Як вибрати стіл для кухні

Кухня - серце будинку. Тут зустрічаються члени сім'ї, щоб смачно поїсти, поспілкуватися, стати ближче один до одного, насолодитися теплом і затишком домівки. Сім'я збирається за столом, тому цей важливий елемент інтер'єру повинен бути зручним і красивим. Ідеальний обідній стіл для кухні викликає приємні емоції у всіх домочадців і гармонійно вписується в інтер'єр. Як же вибрати стіл, який сподобається всім?

Круглий, прямокутний або квадратний?

Форма столу залежить від площі кухні, самим універсальним варіантом є прямокутний стіл. Він підходить для будь-якого приміщення, за ним зручно розсаджувати гостей, а поставити його можна як уздовж стіни, якщо місця мало, так і посередині, якщо ви не економите на квадратних метрах. Такі моделі називаються «островами». Якщо говорити про квадратному столі, для нього потрібно трохи більше простору, і особливо гармонійно він виглядає в приміщеннях з строгим лаконічним дизайном.

Круглі столи роблять кухню затишніше й тепліше, але найголовніше, їх можна розмістити навіть в тісних приміщеннях - уздовж стіни, біля вікна або в кутку. Якщо ви хочете розмістити стіл в середині кухні, переконайтеся, що вона досить простора, щоб не було нагромадження меблів. За невеликим круглим столом можуть одночасно сидіти два-три людини, тому для малогабаритної квартири це відмінне рішення. Але більш за все для тісних кухонь підійдуть овальні столики, які можна поставити впритул до стіни. Вони більш компактні в порівнянні з круглими моделями.

Трикутні столи сподобаються шанувальникам футуристичного стилю, правда, гостей розсадити за ними досить складно. Якщо ви не обмежені в площі, можна підібрати оригінальні багатокутні моделі або варіанти нестандартної форми. Дизайнер інтер'єрів Дмитро Іванцов дає таку формулу вибору столу: «Орієнтуйтеся на кількість членів сім'ї плюс ще дві людини. Так у вас буде запас місця для прийому невеликої кількості гостей, і ви будете почувати себе більш комфортно ».

Самі функціональні моделі

Розкладні і розсувні столи вже давно тримають пальму першості серед інших моделей. У зібраному стані вони не займають багато місця, а розсунути або розкласти їх досить просто. При цьому поверхня стільниці збільшується в два рази, а ніжки або залишаються на місці, або розсуваються разом зі стільницею. Форма столу може бути абсолютно будь-який. Такі моделі дають можливість заощадити дорогоцінні квадратні метри, головне - вибирайте стіл з міцним каркасом і стійкими ніжками, оскільки подібні конструкції повинні витримувати велике навантаження.

Якщо місця зовсім мало, відмінним рішенням стане відкидний столик з кріпленням до стіни. Він функціональний, компактний, стильний і легкий в монтажі, при цьому зустрічаються навісні моделі зовсім без ніжок. Якщо на кухні немає місця навіть для крихітного столу, відкидна конструкція - то що треба!

Деякі моделі забезпечуються шафками і відділеннями для посуду, текстилю або продуктів, що дозволяє економити ще більше простору. Але майте на увазі, що подібні конструкції не так міцні, адже додаткові деталі обтяжують столик.

Мобільні відкидні столики, які можна пересувати, підходять для кухні нестандартного планування. У багатьох вдома можна побачити столи-трансформери, які одним рухом руки перетворюються в журнальний столик, комод, полиці для зберігання кухонного начиння та інші меблі. Трансформери забезпечені спеціальними механізмами, завдяки яким вони регулюються по висоті, довжині і ширині, такі конструкції ергономічні, правда, їх недоліком є висока вартість.

природні матеріали

Натуральне дерево використовують в виробництві меблів з найдавніших часів, і до сих пір у деревини немає конкурентів в оформленні інтер'єру. Дерев'яні столи - міцні, надійні, довговічні і екологічні, вони не викликають алергії, покращують енергетику будинку, створюють атмосферу затишку і душевного тепла. Унікальна фактура натурального дерева з природними малюнками - це саме те, що надає меблям родзинку, робить її стильною та елегантною.

Природа - найкращий бренд! Однак якщо говорити про столах з граніту і мармуру, то вони не дуже практичні, оскільки реагують на кислоту і механічні дії, не випадково подряпини і відколи на таких стільницях зустрічаються часто.

Оскільки деревина - пластичний матеріал, її використовують для створення столів різноманітного дизайну, які вписуються в будь-яку концепцію інтер'єру. Який би стиль ви не любили - кантрі, класику, модерн, бароко, прованс, скандинавський стиль або ар-деко, - ви завжди підберете відповідну модель дерев'яного кухонного столу. Звичайно, меблі з цільної деревини зазвичай коштує дорого, до того ж вона схильна до утворення подряпин, які доведеться усувати за допомогою шліфування. Але у неї є альтернатива - столи зі шпону, тонкого шару деревини, який наносять на дошку з ДСП, МДФ та інших матеріалів. Шпон, до речі, більш зносостійкий і стійкий до механічних пошкоджень, вологи і термічних дій.

Ще один бюджетний варіант - столи, повністю виконані з МДФ (пресованої тирси), які володіють усіма перевагами дерев'яних меблів, але таке покриття може відшаруватися при високій температурі. Стільниці з ДСП (деревно-стружкової плити) містять токсичні домішки, тому не рекомендуються Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Напольная плитка для кухни

Тибетские чаши

​Фурнітура для картин

Как выбрать шаровый кран

​Как выбрать бойлер