Що таке телевізійний кабель — з чого він складається і яке призначення продукції, види та їх особливості
Телевізори є практично в кожному будинку, квартирі, в багатьох зонах відпочинку, офісах та інших приміщеннях. Підключення до джерела сигналу відбувається за допомогою телевізійного кабелю. Правильно підібраний виріб впливає на можливість ефективної реалізації ТВ-системи з мінімальними витратами, високою якістю сигналу, що передається, стійкістю до виникнення перешкод.
Суть та пристрій кабелю для антени
Антенний кабель — провідник електросигналу, який приймає телевізор в односторонньому порядку з подальшою трансформацією у ТБ-трансляцію. З'єднання відбувається не тільки з телеантеною, але і з тюнером або ТВ-приставкою. Відповідно, можливе застосування для організації аналогового чи цифрового мовлення.
Ще недавно такий варіант кабельно-провідникової продукції був одним із найпоширеніших і найпопулярніших серед користувачів. Тепер доступні сучасніші провідники, виготовлені за новими технологіями. Однак звичний ТВ-кабель залишається затребуваним завдяки своїм властивостям:
- Незначна вага виробу.
- Високі показники гнучкості, що полегшує процес монтажу в умовах приміщень складної конфігурації.
- Повна безпека при монтажі та використанні.
- Простий монтаж із швидким підключенням телевізійного кабелю.
Незалежно від того, який телевізійний кабель вибрати для установки, вони мають схожу структуру:
- Основний внутрішній провідник. Це може бути одножильний, багатожильний або спіральний провід, мідна трубка.
- Оболонка ізоляції, виготовлена із спіненого полівінілхлориду, поліетилену або фторопласту. Іноді ізоляція представлена повітряним прошарком, який знерухомлює внутрішній і зовнішній провідники.
- Зовнішній електричний провідник. Для виготовлення використовують фольгу, металеве обплетення, тонку алюмінієву плівку, дроти, укладені в певному порядку.
- Зовнішня оболонка, для якої застосовують ПВХ, світлостабілізований поліетилен, фторопласт.
Якщо планується використання кабелю в умовах сильних перешкод, важливо передбачити наявність чотирикратної екранізації — два фольговані шари в комбінації з металевим обплетенням. Окремі категорії телевізійних кабелів для цифрового ТБ оснащені екраном — спеціальною металевою сіткою. Вона призначена для захисту сигналу, що йде кабелем, від впливу електромагнітних хвиль, а також зовнішніх сигналів, що створюють шум.
Який телевізійний кабель кращий?
Вибрати, який з варіантів кращий, можна лише після визначення сфери застосування, ціни та завдань, що ставляться перед кабельно-провідниковою продукцією. Сьогодні можна обирати серед таких варіантів:
- Коаксіальний. Найбільш поширений варіант із широким застосуванням. Всі телевізори старих моделей, а також більшість сучасних мають роз'єм під цей тип провідника. Відрізняється наявністю стандартизованих базових властивостей, підходить для надійного підключення стаціонарних антен до телевізора. Структура коаксіального кабелю передбачає ізольоване розташування компонентів електромагнітного поля. Це створює захист від впливу зовнішнього електромагнітного поля, і навіть знижує втрати власного. Надходження сигналу відбувається по внутрішній жилі.
- Композитний. У складі передбачено три провідники. Перший призначений для відеосигналу, інші два — для стереосигналу. Основна сфера застосування – підключення відеообладнання. Також підходить для приєднання старих версій до моніторів і телевізорів. Такий тип провідника підтримує передачу лише аналогового сигналу. У народі кабель отримав назву Тюльпан, що обумовлено наявністю трьох провідників з різним кольоровим маркуванням.
- Компонентний. Це кабель для супутникової антени або підключення цифрового ТВ. Складається із трьох провідників, кожен із яких може передавати відеосигнал. Додаткова комплектація не виключена допоміжними наборами, що дозволяють підключати аудіо. Звертайте увагу на оформлення кольорів проводів при підключенні.
- DVI, HDMI. Забезпечують передачу відеоряду з високою якістю. ТБ-приймач повинен мати відповідний роз'єм для підключення. DVI не передає звуковий ряд, такий функціонал доступний лише HDMI. Призначені для використання у сучасних моделях телевізорів, приставок та ігрових консолей.
При виборі телевізійного кабелю враховуйте особливості обладнання, що підключається, а також бажану якість відеосигналу, можливості реалізації проекту в конкретному випадку.